Край на епидемията от "Ебола": Последният случай е отпреди над 40 дни

2922
1

Край на епидемията от "Ебола". След като повече от 11 000 души загинаха от коварния вирус, Световната здравна организация за втори път обяви епидемията на заболяването за приключила, предаде Нова тв.

Последният случай на болестта е бил регистриран преди повече от 40 дни в Сиера Леоне. За първи път край на епидемията е обявен през януари, но малко след това е установен поредният заразен човек. Този път обаче инкубационният период е надвишен два пъти.

По правило след заразяването с Ебола до усложнения се стига след 21 дни.

Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
100 000 евро в плик: Българин задържан в хазартен скандал
САЩ лансира Николай Младенов за най-високия дипломатически пост в...
Затварят ключов участък от околовръстното на Солун
Гърците пак ни показаха как се прави
Важно за част от пътуващите към Гърция
Край на "запазването" на места по плажовете, въвеждат строги мерк...


Виж още: