Какво е бъдещето на Тютюневия град след приемането на новия ОУП?
Големи промени очакват Тютюневия град след приемането на новия общ устройствен план на град Пловдив, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Предстои събаряна на някои сгради, а други ще бъдат реновирани.
"Има сгради, които са доста опасни. Например складът на Сточна гара. Всеки път като минавам покрай този склад се кръстя. Дано не стане като случая "Алабин“ в София. Трябва да се разчистят тези сгради на всяка цена“, коментира кметът Здравко Димитров.
Кметът на район "Централен“ Георги Стаменов обясни, че за част от сградите документацията е в София - в НИНКН и Министерството на културата. След като от там дадат разрешение, тези сгради ще могат да се реновират.
"Част от тях нямат защитен статут и са строени в периода 70-те и 80-те години на миналия век. Тези сгради са само с промишлено предназначение и има възможност да бъдат премахнати, за да бъде Тютюневия град с максимално автентичен вид от времето на възраждането“, коментира Стаменов.
Този браузър не поддържа видео елемента.