Германският вътрешен министър поиска отмяна на Шенген

13809
2

Новият германски вътрешен министър Хорст Зеехофер поиска отмяна на Шенгенското споразумение, съобщават медии в Германия. Контролът по вътрешните граници трябва да продължи, докато ЕС не съумее да опази външните си граници, заяви министърът в интервю за неделното издание на в-к "Ди Велт“.

Според баварския политик граничният контрол по границите на Германия дори трябва да се засили. Гранична полиция има и други функции, освен да отблъсква нелегални мигранти, заяви Зеехофер. ЕС настоява, контролът по вътрешните граници в Шенгенската зона, който бе въведен като извънредна мярка през 2015 г., да бъде отменен през май.

Австрийският канцлер Себастиян Курц заяви тази седмица в София, че проверките трябва да продължат, докато не се гарантира сигурността по външните граници на евросъюза.

Освен Германия и Австрия граничен контрол въведоха и Дания, Швеция и Норвегия, която не е член на ЕС, но е част от Шенгенското споразумение.



Източник: БНР
Виж коментарите (2)
Още новини от Международни новини:
Равното заплащане за мъжете и жените на една и съща длъжност е ве...
Нови правила на ЕС сериозно удрят по заведенията и хотелите, засе...
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).