Българин намекна за умишлен палеж в Гърция в разгара на сезона, пусна страховити кадри

12574
1

Ето какво написа във Фейсбук Петър Анастасов – председател на Сдружението на българите на остров Крит, за ада в Гърция: Не съм фен на конспирациите, но дълбоко се съмнявам, че в разгара на сезона, "гръмотевици" предизвикват тези пожари! Дано се докаже истинската причина! Приемете нашите съболезнования! Мир на душите им! До момента: 60 загинали, над 200 ранени, неизвестен брой изчезнали, над 1000 къщи изгорели, хиляди декари гори и обработваема земя унищожени... от 7-те пожара в Гърция!

Скърбим за загубените човешки животи! Национална трагедия за пореден път покоси Гърция и показа, че срещу природата хората са безсилни! И тук всякакви лафове, че не е реагирано на време или че нещо не е изпълнено правилно, са провокация! Бил съм свидетел как още преди да падне първата снежинка сняг на магистралата на десетки места чакат екипи! Тук в Гърция има и техника, и хора, но когато говорим за такива мащаби територия и скорост на вятъра, разрастваща пожарите до огнен ад, единственото правилно решение е да се отдалечим на достатъчно разстояние, безопасно за нас и семействата ни!

Правенето на герои и спасяването на ламарини и постройки само може да ни коства живота! Десетки декари гори, треви, обработваеми или не горят като бенгалски огън и силата на стихията свършва едва след като изгори всичко! Огънят е завършил на брега на морето, а последните успели да достигнат до него са оцелели! За жалост до момента се съобщава за много мъртви, сред тях и деца! Някои от тях до последно са се описвали с маркучи вода да "спасят" имотите си, други са изгорели живи в превозните средства, опитващи се да изпреварят огнената стихия! Нямам информация за пострадали наши сънародници! На остров Крит, пожарът до Ханя все още не е угаснал напълно, но няма опасност за хора и къщи за момента!

Според властите, най-вероятната причина за началото на пожарите са паднали гръмотевици, води се разследване! Да сведем глави! Снимките достатъчно заместват думите за размера на стихията на огнения ад!



Виж коментарите (1)
Още новини от Международни новини:
Деца на 2 и 4 г. загинаха в нагорещена кола при 40 градуса
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).