Бактериална инфекция доведе до смъртта на седем деца

1510

Седем деца са починали от бактериална инфекция във Великобритания. За пръв път тя нанася толкова много поражения. Обичайно годишно има по 3-4 смъртни случая.

Симптомите на заболяването са температура, червени обриви и възпалено гърло с гнойни полипи. Медиците съветват родителите, които забележат подобни проблеми при децата си, незабавно да потърсят лекарска помощ.

Властите на Острова проверяват дали инфекцията не се причинява от бактерии, станали резистентни към антибиотиците. Скорошен доклад показа, че в Европа тяхната употреба е намаляла с 30% по време на пандемията, но в България се е увеличила с 20 на сто.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).