30 000 полудяха от радост в пустинята

1436

Кристиано Роналдо беше официално представен като ново попълнение на клуба от Саудитска Арабия - Ал Насър. Португалецът подписа договор за две години и половина, за да играе в Саудитската професионална лига. Това е един от най-изненадващите трансфери в историята на футбола. Според медийни публикации, които не са потвърдени официално, Роналдо ще печели по 200 милиона евро на сезон – общо от заплата (към 93 млн. евро) и сключените рекламни договори с 5-кратния носител на "Златната топка“. 

Португалецът, който спечели пет пъти "Златната топка" и пет титли от Шампионската лига, ще играе извън Европа за първи път в кариерата си. Роналдо е носил екипите на Манчестър Юнайтед, Реал Мадрид и Ювентус.

"Подписвам уникален договор, защото съм уникален футболист. Дадох думата си на този клуб. Искам да дам различна визия за тази страна и футбол. Ето защо се възползвах от тази възможност. Преместването ми в Близкия Изток не означава край на кариерата ми. Дойдох тук, за да печеля. Футболът сега е различен. Много хора говорят, но не знаят нищо за футбола. Искам да променя визията за страната и футбола тук", заяви Кристиано Роналдо при официалното си представяне.

Той посочи, че започва нов етап в кариерата си, след като е свършил работата си в Европа. Роналдо бе категоричен, че е готов да излезе на терена с екипа на Ал Насър още тази седмица, ако треньорът му гласува доверие. Новият клуб на Роналдо се изправя срещу Ал Таи в четвъртък.

Португалецът пристигна в Рияд още вчера, а по-рано днес премина успешно и задължителните медицински прегледи. Португалецът бе представен пред около 30 000 привърженици, които буквално полудяха от радост. Той бе докаран на стадиона с луксозна лимузина и бе посрещнат лично от собственика на клуба.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
"Имението на чудовищата": Трима осъдени убиха детеубиец и инсцени...
Ормузкият проток е затворен отново
Иран е изнесъл 18 милиона барела петрол през последните пет дни
"Лидл" официално откри първия си пъб
Простреляният в САЩ български полицай беше изписан от болницата с...
Опасна риба завзема гръцкото море


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).