Скандален продуцент е диагностициран с тежко заболяване

3923

През октомври стана ясно, че докато излежава присъдата си за изнасилване, Харви Уейнстейн е бил диогностициран с тежко заболяване. Холивудският продуцент страда от хронична миелоидна левкемия или рак на костния мозък. Това е установено докато в затвора в Ню Йорк, където е и подложен на лечение.

Това се оказа поредно здравословно предизвикателство за Харви Уейнстейн откакто бе задържан през 2018 г. Две години след като се изправи пред обвинения в сексуално посегателство, излезли наяве по време на движението #MeToo, той претърпя сърдечна операция. През юли пък бе хоспитализиран с Covid-19 и двойна пневмония. По информация на адвоката му от септември, Уейнстейн приема 19 лекарства.

Харви Уейнстейн е върнат по спешност в болница Белвю, след като получава "тревожен кръвен тест".

"Харви, който страда от липса на адекватна медицинска помощ и издържа на плачевни и нечовешки условия на остров Рикърс, е транспортиран до болница Белвю за спешно лечение, поради тревожен резултат от кръвен тест, който изисква незабавна медицинска помощ", казва пред Fox News адвокатът му Имран Х. Ансари.

По думите му се очаква Харви да остане там, докато състоянието му се стабилизира. "Лишаването му от грижи е не само лекарска грешка, но и нарушение на конституционните му права", категоричен е адвокатът. 

Той настоява, че Уейнстейн страда от редица заболявания, включително левкемия, е бил лишен от медицинската помощ, която някой в ​​неговото медицинско състояние заслужава, независимо дали е затворник или не.

"В много отношения това малтретиране представлява жестоко и необичайно наказание", казва той пред Fox News. Екипът на Уейнстейн е категоричен относно влошаващото му се здраве през последните месеци, твърдейки, че той "по принцип не получава никакво лечение" за различните си медицински проблеми, предаде lifestyle.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Съвети за избор на най-подходящата храна за котки
Лупита Нионг'о ще изиграе Елена от Троя в "Одисея" на Кристофър Н...
На 14 май почитаме паметта на един от най-смелите български новом...
След голямата трагедия и загуба на близнаци: Радостина Костадинов...
Принцеса в "Люлин": Малката Нанси получава мечтаната стая от "Бри...
Зуека за Plovdiv24.bg: Не разбирам защо хората гласуваха за "Прог...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).