Шеф Кустев избухна: Това е позьорщина!

5658
1

"Това е позьорщина! Пълно безумие е да има куверти в български курорти с такива цифри." Така избухна шеф Илиан Кутев по повод новообявените цени на кувертите за Нова година в известен български спа курорт. 

Четрицифрените цени предизвикаха гневни коментари сред планиращите новогодишната си вечер, шеф Кустев също е възмутен. "Не знам какво толкова ще ядат във Велинград, че да струва толкова много." Журиращият в "Мастършеф" не разбира какъв е смисълът от такива надценки.

"Аз правя петстепенно меню за 120 лева. Ако ще използвам скъпи продукти като хайвер, омар или калкан, може би ще стигне до 300-400 лева. Има една надценка от 300% на продуктите, които са използвани. Това е норма в нашия бизнес. За да струва един куверт хиляди, трябва да се използват такива продукти и да са приготвени по правилния начин, но пак такава цена не е нормална", обясни звездният кулинар, според когото такава надценка е неоправдана.

"Като отидеш в най-добрите ресторанти в света, ядеш изключително качествена храна. Трябва да предоставиш продукта качествено, за да го продадеш на висока цена", допълни той пред "България Днес".

Кустев, който преди години участва във "Фермата", поясни, че е почитател на луксозните ресторанти по целия свят, но при тях нещата си струват всяка една стотинка.

Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце
Единственият български спортист с 5 олимпийски медала днес става ...
Ден за обрати: Как една различна гледна точка ще промени плановет...
Старо, но златно: Жена твърди, че е забременяла от басейна на хот...
Мегз: От най-младия дизайнер със Златна игла се превърнах в прест...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).