С какво да се храним след коледните пости?

3055

Да прекалим с храната на празничната трапеза е лесно, защото на нея присъстват много изкушения. Особено опасно е това за хората, спазвали Коледния пост.

Те трябва да започнат постепенно отново да включват животинските храни в менюто си.

"Дори и да не сте спазвали поста, има правила, които помагат да избегнем тежестта от прехранването или  обострянето на някои заболявания, провокирано от различни храни", каза пред БНР проф. Вергиния Георгиева от Центъра по природна медицина и гладолечение.

"Много хора вече постят и преминаването от един режим на пости към прием на животински проетини трябва да се подхожда много внимателно, каза още тя.

"Трябва да пазим черния си дроб, бъбреците и тънките и дебелите черва. Затова постепенно се преминава от един режим на друг - първо с прием на млечните продукти, внимава се с мазните храни, консумират се повече супи, като месата се степенуват - от по-леките меса и чак накрая към свинското месо, гарнирано с много салати", поясни още проф. Георгиева.

"По-малко от всичко" е правилният подход, за да не получим стомашно-чревни проблеми, да приемаме повече течности и да правим по-чести разходки сред природата.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Родена е на днешния ден в Асеновград, знае я цяла България
Иван и Андрей пускат ново шоу
Ден за решителни стъпки: Кои зодии ще отключат силна интуиция и щ...
Актьорът Юлиан Вергов: Играл съм с две счупени ръце
Единственият български спортист с 5 олимпийски медала днес става ...
Ден за обрати: Как една различна гледна точка ще промени плановет...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).