Регистрираха едно от най-мощните изригвания на Слънцето

4923
1

Американската Обсерватория на слънчевата динамика регистрира едно от най-мощните изригвания на Слънцето този четвъртък. Мощното изхвърляне на разтопена плазма се насочи към Венера, но според Националното управление на океанските и атмосферни изследвания на САЩ гигантската зона на слънчевата активност ще се измести така, че след 5 дни разтопената плазма ще бъде изхвърляна директно по посока към Земята.

Този район от повърхността на Слънцето ще стои обърнат към Земята в продължение на две седмици, отбелязва водещият научен сътрудник на управлението Джо Кунчес, цитиран от ИТАР-ТАСС.

Изригването в четвъртък предизвика нарушения на радио комуникационните връзки на Земята. По принцип подобни явления водят до нарушения в работата на спътниците, наземните средства за връзка и предизвикват магнитни бури, но не представляват пряка заплаха за човека.

Виж коментарите (1)
Още новини от Любопитни новини:
Джаро и Косъма се завръщат? Актьорите от "Под прикритие" разкрива...
Катрин Тасева стана майка за втори път: Бившата гимнастичка роди ...
Нов пътен знак P-33 навлиза в Европа: Какво означава силуетът на ...
Край на застоя: 4 зодии ще се почувстват "на върха на света" този...
Хранителен злодей ли е солта и има ли значение вида й?
Емрах Стораро: Повече няма да правя така, грозни компании ме дърп...


Виж още: