Преслава напуснала "Пайнера" заради пари

7323

И последното останало голямо име в музикалната компания "Пайнер“ напусна внезапно люпилнята на поп фолка през седмицата. След 20 години съвместна работа, Преслава изненадващо обърна гръб на Митко Димитров и стартира самостоятелна кариера.

Решението й стана ясно само дни след грандиозна й юбилеен концерт и озадачи феновете. Не е ясно дали самият Митко Пайнера е бил запознат с плановете на певицата и получил ли е предизвестие. Факт е, че новия албум на звездата "Улицата" излиза без логото на димитровградската чалга империя.

В музикалния бранш новината вече се разпространява мълниеносно и колеги на Преслава напълно я подкрепят за решението. По думите им тя отдавна е споделяла, че обмисля да се самопродуцира, но чашата преляла именно покрай юбилейния й концерт 20 години на сцена. Изпълнителката очаквала подкрепа от дългогодишния си шеф – както финансова, така и морална, но не получила нито едно от двете.

Именно тогава Галена й дала кураж да се отлюспи от музикалната компания, от която така или иначе не получава никакви дивиденти. Камелия, Емилия, Деси Слава, Мария, Андреа и много други големи имена отдавна се сбогуваха с "Пайнер“, а сега, когато в Галена отново са приятелки, Преслава получила ценни съвети как сама да гради кариера оттук нататък.

Според запознати, в основата на напрежението са парите. Преслава трябва да отчита 25% от хонорарите си на компанията, а тя настоявала процента да бъде драстично намален до 10. Това довело до разнобой между нея и Митко Пайнера. Певицата била благодарна на фирмата за това, че я откри и я наложи на сцената, но същевременно си давала сметка, че са спечелили милиони на неин гръб. В първите 10 години на кариерата си Преслава даваше цели 50% от хонорарите си на "Пайнер" и не получаваше и стотинка от продажбите на албумите си. "Те ме грабиха 20 години, хайде стига им толкова", коментирала гласовитата изпълнителка, пише HotArena.

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
Съвети за избор на най-подходящата храна за котки
Лупита Нионг'о ще изиграе Елена от Троя в "Одисея" на Кристофър Н...
На 14 май почитаме паметта на един от най-смелите български новом...
След голямата трагедия и загуба на близнаци: Радостина Костадинов...
Принцеса в "Люлин": Малката Нанси получава мечтаната стая от "Бри...
Зуека за Plovdiv24.bg: Не разбирам защо хората гласуваха за "Прог...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).