БНТ пуска филми в чест на Георги Калоянчев

9735

На 13 януари 2025 г. се навършват 100 години от рождението на един от най-обичаните български актьори – Георги Калоянчев. В чест на юбилея Българската национална телевизия посвещава специална програма по БНТ 1 и БНТ 2, с която да почете творчеството и приноса му към българската култура.

На 12 януари, неделя, от 15:30 ч. БНТ 1 ще излъчи игралния филм "Инспекторът и нощта“, а в понеделник, 13 януари, от 22:00 ч. гледайте документалния филм "Калата“.

Каналът за култура и образование на обществената телевизия, БНТ 2, ще предложи селекция от някои от незабравимите роли на Георги Калоянчев – всяка делнична вечер от 13 януари до 17 януари от 20:30 ч. зрителите ще могат да си припомнят телевизионната постановка "Вестникар ли?“ (понеделник), комедията "Кит“ (вторник), мюзикъла "Криворазбраната цивилизация“ (сряда), "Роялът“ (четвъртък) и "Карнавалът“ (петък).

Виж коментарите (0)
Още новини от Любопитни новини:
DARA с емоционална бележка до Лили Иванова
Старо и неловко интервю на Дара при Слави Трифонов отново провоки...
Разкриха актрисата, която ще се превъплъти в Лили Иванова
Роден е в Пловдив днес, цяла България го знае, честито!
Годеникът на Венета от "Ергенът" я преби и изгони на улицата
Мъжът на Дара си смени фамилията! Д-р Заимов започва нов бизнес


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).