Известен пловдивски ресторант сигнализира за опасна измама. Ето какво пишат от заведението: "Внимание, до всички колеги собственици на заведения!!! Нов вид измама!!! Пристига ви пратка с фирма ЕКОНТ на стойност 120 лв. Редовно работим с тях, нищо неподозиращ служител я плаща. Оказва се смешен договор, абсолютен юридически нонсенс, естествено, нежелан и неподписан от нас. Веднага сигнализирахме фирма ЕКОНТ, отказаха да върнат парите! Ние за тях нямаме никакви права! Абсолютно скандално и неадекватно отношение от най-голямата куриерска фирма в България!!!
Както ние, така и другите измамени им обяснихме, че неволно стават съучастници в измама, в престъпление. Утре фирма ЕКОНТ ще плати заработената от измамниците плячка, а всички ние ще пием по една студена вода и няма да си получим парите! Призоваваме всички измамени колеги да се свържат с нас, предприели сме мерки за сигнализиране на Икономическа полиция и НАП".
Известен пловдивски ресторант: Жертва сме на нагла измама, най-голямата куриерска фирма...
© Фейсбук








Хаджи Енчо
на 07.02.2018 г.
Какво са ви виновни от Еконт, бе "умници"? Те са само преносители. Виновен си е бльонът, дето е платил, без да провери какво плаща. Но нали са фирмени пари - пука му. А пък шефът му обвинява Еконт, вместо да го изхвърки със шутове.
DoCash
на 07.02.2018 г.
Не е само с фирма Еконт, на мен ми дойде пратка по Спиди, която отказах да приема и да платя. Фирма изпраща договор за поддръжка на рекламен банер в сайтове. Действително преди това са се обадили по телефона и са предложили нещо си, на което в бързината и учтивостта сте казали да изпратят допълнителна информация и тогава ще мислите. Така имат данни и изпращат директно договор с наложен платеж. Вече въпрос на финансова дисциплина в обекта получател е кой има право и при какви обстоятелства да заплаща ;) Не са виновни куриерите, те изпълняват коректно куриерската услуга и не носят отговорност по казусите между Получател и Подател, некасаещи транспортирането, опаковката и допълнителните условия по товарителница.
TechH
на 07.02.2018 г.
Наскоро имах проблем с пратка получена от поредният измекяр решил да продаде боклук с идеята че няма как да се пробва в офиса на Еконт. Обадих се веднага след като пробвах съответната пратка и им съобщих ситуацията и получих отговор: "Няма какво да направим, не можем да спрем плащането или да Ви помогнем с това, че данните не са актуални на потребителя ни. Свържете се с полицията, те могат да предприемат спиране на плащането."(без коментар).... Това съответно означава че се изпращат пратки без да се проверява телефона който се дава за подател дали е актуален и на лицето което предава пратката , а какво остава да проверят дали това лице е същото по лична карта с регистрацията... Този тип измами бяха популярни още преди 6-7 години. Мислих че до сега Еконт са намерили решение и взели мерки за да защитят клиентите си, но уви...Явно за тях е важен само процента и таксите който събират. Крайно съм разочарован от нехайството и низостта
DailyDose
на 06.02.2018 г.
Виното е за жени и 3-ти пол. Мъжете пият към 50 градусова ракия или минимум водка.
penata
на 06.02.2018 г.
Най-вероятно е самосиндикална постъпка на някой от офисите /които са на франчайз/,мисля че вече Еконт Експрес са прекъснали договорите с подобните офиси...мога да дам и пример.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!