България трябва да влезе в Еврозоната по-скоро, заяви финансовият министър Владислав Горанов. Според него страната ни само може да спечели, ако това се случи.
Все още обаче не е ясно кога левът ще бъде заменен от еврото, тъй като България има още задачи за изпълнение. Сред тях са подобряване на събирането на данъци, бързо да се приложат мерки за справянето със сивия сектор в икономиката, подобряване на банковия и небанковия сектор. От Евопейската комисия обаче подкрепят усилията на страната ни за влизане в Еврозоната. Самият Горанов си написа отличен за изпълнението на критериите за влизане в Eврозоната.
"Ако се движим с по-висока скорост, отколкото Европа се движи, това означава, че реално се сближаваме. На мен ми се иска да е по бързо сближаването, но то не е въпрос само на индивидуално желание а и на цялото правителство и цялото общество", коментира Горанов.
Източник: Нова тв








Khal Halla
на 03.06.2017 г.
Айде след 2020-та,а?
Виктор Черкезов
на 03.06.2017 г.
Абе гонянов що не се гръмнеш,крадлива измет!
Martin Trifonov 1
на 02.06.2017 г.
Дано по-скоро ти да си тръгнеш от министерския стол
Todor Rabushev 1
на 02.06.2017 г.
България трябва да излезе от прогнилия, разпадащ се ЕС по-скоро!!!
Dimitar Borisov Stoyanov
на 02.06.2017 г.
Никой ли няма да го попита с какво толкова ще се подобри ситуацията? Конкретно кое ще се подобри и как ще въздейства положително това на икономиката?
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!