Затягат мерките за получаване на обезщетение за безработица

5989

Затягат се мерките за получаване на обезщетение за безработица.

Човек трябва да се е осигурявал минимум една година в последната година и половина, за да получава парите.

Променя се и изискването за натрупан стаж, спрямо който се преценява колко дълго да се изплаща обезщетението. Например, за да се изплаща една година, безработният трябва да има 15 години стаж, натрупан след 2001 г.

Увеличава се размерът на минималното обезщетение от 7,20 лв. на 9 лв.

От тази година то ще се дава и на хората, които напускат по предложение на шефа си срещу уговорено обезщетение. Досега те имаха право на обезщетение спрямо дохода си.



Източник: bTV
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: