Възможно е още едно удължаване на валидността на ТЕЛК решенията

2829

Депутатите от партия "Продължаваме промяната" са внесли за разглеждане в парламента законодателни промени, с които ТЕЛК решенията, изтекли в периода между 13 март 2020 година до 30 юни тази година, да важат до края на 2022 г., но при условие че хората с увреждания са подали документи за преосвидетелстване до 15 юли тази година.

Ако промяна се приеме, няма да бъдат спирани инвалидните пенсии и помощите по закона за хората с увреждания заради мудната работа на комисиите за преосвидетелстване, а самите комисии ще имат достатъчно време да издадат нови ТЕЛК решения на подалите документи.

Със Закона за извънредното положение изтеклите документи на  ТЕЛК след датата на отпадане на извънредната епидемична обстановка 30 април важат 3 месеца .- до 30 юли.

С промените се предлага още до 20 юли всички регионални здравни каси и Агенцията за социално подпомагане да подадат към НОИ информация за всички лица, които са подали заявления за преосвидетелстване.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Иван Демерджиев: Сигналът на Пеевски срещу мен е медал за МВР
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).