Времето ще е студено с максимални температури от минус 1 до 4 градуса

2272

В Източна България ще продължи да вали сняг, като дори и по морския бряг дъждът ще премине в сняг. Ще бъде и ветровито - с умерен и временно силен вятър от север-северозапад. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) при БАН, съобщи дежурният синоптик Орлин Лазаров. Атмосферното налягане е по-ниско от средното - ще се повишава. В Североизточна България и по проходите в Източна Стара планина ще има снежни виелици и условия за преспи и навявания. В останалата част от страната снеговалежите ще спрат, а от запад и облачността ще започне да се разкъсва. Към полунощ в западната част от страната температурите ще бъдат от минус 5° до минус 2°, а в източната - от минус 2° до 0°. Новата година започва със студено време. В по-голямата част от страната сутрешните температури ще бъдат от минус 8° до минус 3°, по Черноморието - от минус 2° до 0°; в София - около минус 7°. Постепенно от запад облачността ще се разкъсва и над страната ще се установи слънчево време, най-късно над Източна България. В източните райони в сутрешните часове все още ще превалява. Вятърът ще отслабне. Максималните температури ще бъдат от минус 1° до 4°, в София - минус 1°-0°.

По Черноморието в сутрешните часове все още ще превалява, но в процес на спиране. В следобедните часове ще настъпи разкъсване на облачността. Постепенно вятърът ще отслабне. Максимални температури между 2° и 4°. Температурата на морската вода е около 8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Над планините постепенно облачността ще се разкъсва и в следобедните часове над повечето масиви ще се установи слънчево време. Ще духа силен вятър от северната четвърт. Студено време, с максимална температура на височина 1200 метра около минус 4°, а на 2000 метра - около минус 7°.



Източник: агенция "Фокус"
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Нова рокада: Освободиха шефката на ДНСК!
Пловдивчанин обърка платната на АМ "Тракия", тръгна към морето в ...
Депутатите забраниха необосновано повишаване на цените на стоки и...
Изпразването на спестяванията за жилище може да е най-голямата ви...
Не забравяйте за прането и прозорците: Средиземноморски циклон но...
Българска делегация на аудиенция при папа Лъв XIV за 24 май, Миха...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).