Виетнамска бяла риба измества традиционния шаран

10582
18

Виетнамската риба пангасиус ще измести традиционния пълнен шаран с орехи за Никулденската трапеза. Вносното рибно филе е хит, най-вече заради атрактивната си цена, на фона на по-високите цени на рибата тази година.

Доскоро пангасиусът беше непозната риба за българина. Тази година обаче всичко е по-скъпо. Живият шаран струва 5.50-6.00 лева за килограм, а парче почистено филе от него излиза 8-9 лева.

В рибните магазини се предлага всичко - живи шарани, толстолоби и попчета, пресен сафрид, лефер, сардина и кефал, екзотични змиорки, акули, калмари и скариди. Деликатесният зарган се продава по 12 лева килограма, а калканът струва над 28 лева.

Цацата е по 2 лева и затова свършва много бързо, а хората се редят на опашка за нея. За Никулден има и друга евтина алтернатива - виетнамски пангасиус, който струва 4 лева - почистена, бърза и лесна за приготвяне риба.

Виетнамската бяла риба се продава замразена в големите супермаркети. Пангасиусът е по-евтин, а това ще накара много хора да го изберат за празничната трапеза на Никулден.



Източник: БНТ
Виж коментарите (18)
Още новини от Национални новини:
В 21:00 часа тази вечер у нас измериха едновременно 30 градуса и ...
Задържаха съпругата на Краси Принца от "Калашниците" за заплахи с...
Огромен пожар избухна в завод за отпадъци в София
Градушка удари АМ "Тракия", шофьори отбиват в аварийната
14-годишно момче беше спасено от удавяне в река Марица
Собственик на хотел в Слънчев бряг сигнализира за наводнения с фе...


Виж още: