Вандали безмилостно разрушиха паметник на загиналите войни

3429

Вандалско посегателство срещу войнишки паметник вгорчи празниците на хората във врачанското село Главаци. Това е поредният такъв случай там за по-малко от две години, съобщи бТВ.

Паметникът на загиналите във войните от селото и района е с разбит кръст, повален пилон и разрушена ограда.

По думите на кмета, потрошеното е било дарено преди няма и два месеца - за Димитровден. Има заподозрени за деянието.

Паметникът е направен през 1919 г. Ако оцелее до стогодишнината си ще е с помощта на камери, чието поставяне местната власт вече обмисля.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).