Туристите в Боровец могат да бъдат напълно спокойни

2393

С оглед опазване на обществения ред и гарантиране на сигурността през зимния туристически сезон в курорта Боровец са командировани допълнителни полицейски служители от осем други дирекции във вътрешното ведомство. На база двустранно споразумение между министерствата на вътрешните работи на България и Румъния пристигна и представител на румънската полиция, който ще патрулира заедно с българските си колеги, съобщиха от ОДМВР-София.

Придадените сили бяха посрещнати официално от началника на отдел "Охранителна полиция“ в ОДМВР-София комисар Петър Соколов и ръководствата на РУ-Самоков и Участък "Полиция“ – Боровец. С тях бе проведен инструктаж, в рамките на който бяха обсъдени в детайли методите и способите за справяне с възникнали ситуации, свързани с груби нарушения на обществения ред, както и начините за действие при установяване на извършени престъпления от всякакъв характер.

Допълнителните полицейски екипи са командировани до края на зимния сезон с цел повишаване на сигурността и спокойствието на туристите и работещите в курортния комплекс.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).