Трябва ли да бъдат използвани мобилни телефони в училище?

2528

Повсеместната употреба на мобилни телефони доведе до на практика епидемичното им разпространение в училище още от прекрачването на прага му. Според доклад на ЮНЕСКО за образованието по света една на всеки четири държави е приела закон или друга регулация за употребата на мобилни телефони в клас.

Цифровите устройства да се използват в училище само, когато подпомагат учебния процес и усвояването на учебния материал, препоръчват експерти. Притеснения за личните данни и безопасността на децата в интернет също са сред факторите, отчетени в доклада и препоръката да не се допускат телефони в класната стая, пише NOVA.

Има деца на по девет години, които настояват да имат личен телефон, а е очевидно, че не са емоционално готови да се ориентират в сложните устройства и опасностите на дигиталния свят, пише още в доклада.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: