Свикват извънредно заседание на комисията по контрол над службите заради сайта "Миротворец"

2527

Извънредно заседание на комисията по контрол над службите ще бъде свикано днес, предаде репортер на "Фокус". Това обяви председателят на комисията Даниел Митов, след като Корнелия Нинова обяви, че са събрани нужните подписи за свикването на такова. На него се очаква да присъстват и шефовете на службите в България, които да запознаят депутатите с повече данни по случая и да стане ясно дали има заплаха за животите на поставените в списъка български граждани. 

"Ние нямаме до момента необходимата информация, за да можем да предприемем институционални действия. Ще направим всички необходими проверки през комисите за външна политика и контрол над службите. Няма никакво значение към коя парламентарна група принадлежи българският политик или българските граждани. Недопустимо е да се попада в списъци, които са заплашителни, ако има каквато и да било заплаха, но това може да се прецени само след разговор днес със службите", заяви Митов. 

Той бе категоричен, че шефовете на службите трябва да се явят на заседанието, за да дадат повече подробности по случая. Той увери, че ако ситуацията изисква институционален отговор, България ще се обърне към Украйна.



Този браузър не поддържа видео елемента.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).