Свидетел на катастрофата с Поршето: Полицаите се кикотеха

3304
1

Софийската градска прокуратура е отказала да задържи двама полицаи, съпричастни към катастрофата на Околовръстното шосе в София преди 10 дни, съобщи на брифинг вътрешният министър Иван Демерджиев. Тогава дрогиран и пиян помете кола - загина френски гражданин, а други двама бяха ранени. Според вътрешния министър двамата полицаи са оказали съдействие на шофьора Димитър Любенов, причинил катастрофата.

"Видях полицаите, за които говореше вътрешният министър. Бяха едно младо момиче и едно младо момче. Момчето не ми направи силно впечатление, колкото момичето. За мен поведението беше много непристойно. Не може униформен служител да се държи по този начин при престъпление. То не беше разговор - беше фамилиарничене, потупване, кикотене“. Това коментира в ефира на бТВ Михаил Главчев, един от свидетелите на катастрофата, който помага на пострадалите. 

Направило му е впечатление, че полицейска кола подминава инцидента, а след това се връща. От полиция, лекари и пожарна най-бързо идват полицейски служители.

"Възхитен съм от разследващия полицай, който дойде и започна работа. Има много достойни хора. Това най-добро впечатление ми направи. В по-голямата си част полицаите си вършиха работата. Като им разказах, те се възмутиха от разговора на полицайката с Любенов“, добави той.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).