Съдийската колегия на ВСС избра Боян Магдалинчев за свой представляващ

3138

Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет, изпълняваща функциите на ВСС, избра за свой представляващ Боян Магдалинчев. До тази стъпка се стигна след промените в Конституцията, съобщи обществената телевизия. Преди тях Магдалинчев бе представляващ ВСС по предишното законодателство.

Няколко часа членовете спориха кой да бъде избран. В рамките на дебата бяха споменати случаи от 2018 г., когато имаше казус с това кой и при какви условия ползва ведомствени жилища.

След първия час дискусията беше прекратена заради насрочено заседание на Общото събрание на съдийската и на прокурорската колегия. След като то приключи, дебатът за представляващ съдийската колегия продължи и така се стигна до избора на Магдалинчев.

Вчера прокурорската колегия единодушно избра Стефан Петров за свой представляващ. До тази процедура в двете колегии се стигна, тъй като те вече са самостоятелни юридически лица и първостепенни разпоредители с бюджетни средства.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Експерт: Прогресивният данък може да изкара на пазара хиляди праз...
Производител: Продадох черешите си за 60 евроцента
Депутат от ДПС: Запорираха сметките ми, не мога да плащам разходи...
Трагедия в Ахелой: 10-годишно момиче от Украйна се удави в басейн...
Управител на IT фирма: При тези условия скоро ще е по-изгодно да ...
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...


Виж още: