Средствата за нова сграда на "Александровска" болница, отиват за медицинска апаратура

1606

Министерският съвет прие Решение за изменение на Решение № 946 от 18 декември 2020 г. за увеличаване на акционерното участие на държавата в капитала на "Университетска многопрофилна болница за активно лечение "Александровска“ ЕАД, съобщиха от правителствената информационна служба.

Прието е изменение в т. 4, с което средствата в размер на 3 500 000 лв. следва да се изразходват за закупуване на медицинска апаратура за нуждите на лечебното заведение, а не за изграждане, оборудване и обзавеждане на нова сграда в университетската болница.

Закупуването на медицинската апаратура ще повиши качеството на медицинската услуга и съответно ще се повиши удовлетвореността на пациентите. Ще се постигнат редица преки и косвени ползи като подобряване на обслужването и комфорта на пациентите, на условията на работа на персонала, на използваемостта на инфраструктурата, както и реализиране на по-голяма икономическа ефективност и повишаване безопасността на болничната среда.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).