Спасиха двама мъже, ухапани от змии

5245

Медици от Спешна помощ във Велико Търново са спасили двама мъже, ухапани от змии. На нападнатите от усойници пациенти е поставен противозмийски серум и животът им е вън от опасност. 
Помощ е била указана и на 7-годишно дете, което паднало от 2 м височина по време на разходка на крепостта Царевец. Хлапето се е отървало само с охлузни рани и натъртвания. Припаднали от жегата в събота в болярския град нямаше. 
Термометрите показваха 35 градуса, но усещането бе за температури от порядъка на 38-40 градуса. Заради горещината улиците на старата столица опустяха.
Търновци масово се изнесоха за уикенда по села, вили, язовири и китни планински кътчета сред водопади и потоци. 



Източник: в. "Труд"
Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Полиция и криминалисти блокираха ВиК-Несебър след зрелищни арести...
Купувачите на луксозните апартаменти вече искат две или три парко...
Алибегов: Снимки в 3 ч. сутринта клеветят Черноморието
Арестуваха шефовете на ВиК - Несебър за подкуп
Бившата полицайка Симона Радева утре влиза в затвора в Сливен
Очевидец на АМ "Тракия": Синът ми видя всичко отблизо


Виж още: