Службите засекли парични преводи за милиони евро към сметките на Васил Божков

5498

Български и чужди служби са засекли преводи за 5 милиона евро към бизнесмена Васил Божков. Това съобщи NOVA , позовавайки се на свои източници. Парите били от сделки с антични предмети, а брокер бил австралийски гражданин, свързван с руски олигарси.

Чуждите служби ще проверяват дали не са провеждани фиктивни търгове с цел пране на пари. През 2020 г. колекцията от антични предмети на Божков беше иззета от прокуратурата у нас, защото срещу него има разследване за притежание на културни ценности без разрешение за това.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...
107-ото правителство на България положи клетва, Радев пое властта...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).