След разстрела на Пелов евакуираха цял блок в Ботевград

8540
1

Цял жилищен блок в Ботевград е евакуиран. Предполага се, че в един от апартаментите има боеприпаси. По първоначални данни именно във въпросния блок живее приятелката на пострадалия при снощната престрелка в центъра на града Марио Панчев, за когото се предполага, че уби избягалия затворник Владимир Пелов. Пред Канал 3 домоуправителят на блока обаче опроверга тази информация.

Жилищният блок се намира на бул. "България" 12. Районът около него е отцепен. Покрай стрелбата снощи в града има засилено присъствие на жандармерия, а полицията продължава с процесуално-следствените си действия. При стрелбата във вторник вечер беше убит Владимир Пелов, а Марио Панчев е тежко ранен. Според полицията Пелов е издебнал Панчев и е искал да го убие, но вторият е бил подготвен. Основната версия на разследващите е неуредени финансови взаимоотношения между двамата, които са се познавали от дълги години, но от известно време били "по-скоро врагове".

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).