Скандал - от догодина ще сменяме топломерите

1654
5

Българите, които се отопляват на парно, трябва наново да се бръкнат в джобовете и да подменят всички топломери, монтирани на радиоаторите в жилищата, пише в новия си брой седмичникът “168 часа”. Сега окачените разпределители и батериите към тях не могат да работят повече от точно определен брой години. В противен случай – започват да отчитат неверни данни.
В зависимост от вида на уредите експлоатационният им срок е между 5 и 10 години, след което те задължително ще трябва да се сменят с нови. Масовото поставяне на уредите започна през 2001 година и това означава, че подмяната на първите топломери трябва да се извърши в началото на 2006 година. Подмяната изцяло ще става за сметка на клиентите, научи “168 часа” от специалисти по топлинно счетоводство.
Четвърта година фирмите за дялово разпределение и Министерството на енергетиката крият скандалната новина, пише още вестникът, цитиран от Focus news.

Виж коментарите (5)
Още новини от Национални новини:
Времето се променя: Студен фронт връхлита страната с пориви на вя...
Българинът харчи 30% от дохода си за храна! Потребителската кошни...
Слави Трифонов: Политиката е мръсна работа!
Основателят на "ДаллБогг" за отнетия лиценз: Поръчков натиск заду...
Два питбула нападнаха и обезобразиха жена, собственикът избяга
Бюджет 2026 мина в ресорната комисия: Дефицит от милиарди, по-скъ...


Виж още: