Шефът на "Пирогов": Сашко е в много добро общо състояние, няма някакви наранявания или увреди

3767

Сашко от Перник е в много добро общо състояние и днес се очаква да бъде преместен от реанимация в самостоятелна стая. Това заяви на брифинг директорът на "Пирогов" Валентин Димитров.

"Този път заставам пред вас с добри новини - сагата с детето приключи успешно и беше приведено при нас. Детето е в много добро общо състояние, няма някакви наранявания или увреди, които да създават пряка опасност за живота му", каза Валентин Димитров.

След 9 дни в незивестност, детето бе открито живо и здраво в дълбоко и непроходимо дере в местността "Рестова глава" до бившия завод "Червена могила" от доброволците от местния клуб по делта и парапланеризъм Веселин Георгиев и Милко Михайлов.

Сашко бе незабавно отведен в "Пирогов", където ще прекара няколко дни. Настанен е в детската реанимация в стабилно състояние, съобщиха вчера от болничното заведение. Детето е под денонощно наблюдение от екип от специалисти като за всичко е информиран здравният министър. Към момента не са констатирани никакви следи от насилие.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
НИМХ: Температурите няма да паднат скоро
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).