Санкционираха "Български пощи"

2067

Комисията за защита на конкуренцията наложи имуществена санкция на "Български пощи" ЕАД в размер на 247 564 лв. за извършено нарушение по чл.36, ал. 4 от ЗЗК.

Преписката е образувана по искане на "Стар Пост" ООД. По време на проверката комисията установи, че "Български пощи" ЕАД е предоставяло в страната пощенски услуги, за които е имало сключени договори с възложители по обществени поръчки. Проучването е констатирало, че цените за извършване на услугите са по-ниски от разходите за извършването на тези услуги. Установено е също и , че услугите са предоставяни в значителни количества, за продължителен период от време. Според КЗК, целта е нелоялно привличане на клиенти.

КЗК приема, че са налице данни за извършено нарушение по чл. 36, ал. 4 от ЗЗК от страна на "Български пощи" ЕАД, и с решение постановява прекратяване на нарушението и незабавно изпълнение, като възлага на "Български пощи" ЕАД направените в производството разноски.

Решението подлежи на обжалване пред Административен съд - София област в 14 дневен срок от съобщаването му на страните, предават от news.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).