С бодра крачка към парламента: Петков, Василев и Иванов на преговори с ГЕРБ-СДС

5808
1

С бодра крачка към сградата на парламента бяха забелязани да пристъпват Кирил Петков, Асен Василев и Христо Иванов. Причината е продължаващите преговори с първата политическа сила ГЕРБ-СДС, която прие от президента Румен Радев проучвателния мандат за съставяне на кабинет, предаде репортер на "Фокус".

Кандидатът за премиер Мария Габриел заяви, че от партията поемат този мандат с чувство за отговорност. "Трябва ни още малко време, преговорите продължават още този следобед", каза тя на излизане от сградата на Президентството. По думите й са били помолени от ПП-ДБ за още малко време.

Малко след това от ГЕРБ изпратиха официална позиция, в която заявиха, че преговорният екип, начело с Мария Габриел, прие предложението на коалиция ПП-ДБ за още 24 часа преговори. "Заявяваме категорично, че утре, 19 март 2024 г., преговорите с ПП-ДБ ще бъдат финализирани до 12 часа. Кандидатът на ГЕРБ за министър – председател Мария Габриел ще отиде утре при президента Румен Радев с окончателното решение", допълниха от партията.

Какво ще се случи с така наречената "сглобка" - ще продължи коалиционната си политика или ни очакват нови предсрочни избори, предстои да разберем.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Боби Борисов: Спирам със салатите по заведенията, за няколко лист...
Румен Радев раздаде първите задачи на министрите си още днес
Страховит екшън в Южна България, млада жена изпотроши къщата на с...
Новото правителство встъпи в длъжност: Румен Радев прие управлени...
Бизнесмени показаха сметка от заведение в Гърция: В България така...
Джипи: Няма друга страна като България, в която пациентът да може...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).