Рекордни жеги: Къде бяха измерени най-високите температури у нас?

4615
1

Най-горещото място в България, откакто се правят официални измервания на температурата, е било тогавашното село (сега град Садово) през лятото на 1916 година. Тогава в населеното място, разположено в Тракийската низина, на 18 километра източно от Пловдив, са отчетени изпепеляващите 45,2 градуса по Целзий.

Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология за "Фокус". "Въпреки горещото време бяхме далеч от този рекорд", допълниха от НИМХ. Данните, които съобщиха са до 15:00 часа на днешната дата. 

Ето къде в страната бяха измерени най-високи температури: 

Село Белоградец

Малко след 15.00 часа термометрите в село Белоградец, община Ветрино, отчетоха 41 градуса по Целзий, при това на сянка.

Русе 

В Русе термометъра в 15:00 часа е показвал 39,9 градуса. Русенци споделят в социалните мрежи, че горещината и комарите са истинско изпитание за тях.

Сандански

Жителите на Сандански и региона са свикнали на високи температури през лятото. Днес най-високата измерена температура там е 38,2 градуса. 

Хасково 

В Хасково измерената на сянка температура е била 36,9 градуса, което е рекорд за града. 

Шумен 

В Шумен температурата на сянка е била 35,9 градуса. 

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).