Пълен абсурд! Такса "Зелена зона" за паркиране на улица без асфалт
Шофьори плащат за "Зелена зона", но паркират в дупки и прах. Става въпрос за ул. "Добруджански край" в столичния квартал "Възраждане", на която няма дори пътна настилка.
Йосиф Антонов работи в района и често идва с личния си автомобил. Вчера на улицата го посрещнал служител на Центъра за градска мобилност с напомняне, че трябва да пусне есемес.
ЦГМ ще наказва по сигнал неправилно паркиралите, даже и при опит да избягат
"Като навлязох в улицата, видях знака и видях какво е състоянието на улицата, си викам: "Това не е възможно", разказа за бТВ Антонов.
Единственото нещо, което подсказва, че там е "Зелена зона", е табелата в началото на улицата.
Според Столичната община живущите в района сами са пожелали да бъде въведена зелената зона, за да се избегне нерегламентираното паркиране. От квартала обаче допълват, че идеята им е била улицата първо да се ремонтира, тъй като постоянно чупят колите си.
"Хората са шокирани, а най-шокиращото е скоростта, с която се слагат скобите. Възможността да събират пари е налице, но няма абсолютно никаква услуга срещу тези пари", каза Георги Манев, жител на ул. "Добруджански край".
От район "Красно село" увериха, че ремонтът на улицата ще започне през лятото: "Няма как една дори и на пръв поглед не улица да не бъде вкарана в зоната, тъй като и отдолу – в район "Възраждане" всичко е в зона", каза кметът на района Христо Апостолов.
Той поясни, че зоната се въвежда за цели карета, а не за отделни улици.
Така или иначе, до започването на ремонта таксата за шофьорите на ул. "Добруджански край" остава в сила.