Протест на служителите на МВР блокира части от столицата
Служители на Министерството на вътрешните работи (МВР) протестираха пред Министерството на финансите, след което многобройното множество се насочи към Народното събрание. Те настояват за 10% увеличение на заплатите, което да бъде записано в предложения бюджет за 2023 година, който е приет на първо четене.
Организатор на демонстрацията е Синдикалната федерация на служителите в МВР (СФСМВР).
Протестиращите хвърлиха стотинки пред сградата на Министерски съвет.
Протестът продължи с шествие до Народното събрание и речи пред сградата.
МВР са получили 20% увеличение на заплатите през миналата година, така че тази година няма да получат увеличение на заплатите. Това заяви преди седмица министърът на финансите Асен Василев.
Кадри от протеста вижте в нашата галерия.
Този браузър не поддържа видео елемента.