Проф. Чорбанов: Няма как да подкрепим оставането на маските на закрито

3130
3

Няма как да подкрепим оставането на носене на маски на закрито. Нашата позиция е била повече от категорична от самото начало на кризата. Това каза за Нова нюз проф. Андрей Чорбанов от ИТН.

Според него мерките у нас никога не са били адекватни на реалната ситуация в страната, а са се следвали модели отвън.

"Няма как да подкрепим даване на правомощия на здравния министър, при прекратена извънредна епидемиологична обстановка, да прехвърля отговорността на РЗИ да взема решения за прилагане на мерки. Няма необходимост от тези мерки", категоричен е проф. Чорбанов.

За него регионалните здравни власти по-скоро биха се подсигурили ненужно с въвеждането на строги мерки при най-малък признак за повишаване на заболеваемостта от COVID.

"Не трябва да им се делигират тези права по тази форма и по този начин, след като вече не сме в извънредна епидемиологична обстановка. Ако има тежка ситуация и развитие, решението за по-строги мерки ще се вземе на високо ниво и тогава РЗИ ще могат да решават локално", смята проф. Андрей Чорбанов.

Виж коментарите (3)
Още новини от Национални новини:
"Унизително е да си шофьор в България": Гневен разказ от ада на "...
Кошмарът за шофьорите, пътуващи до Пловдив, няма край
НИМХ съобщи за времето през следващото денонощие
Отварят ремонтирания участък на "Тракия" край Пазарджик, огранича...
Свръхпопулация на огромни пеперуди в Пловдив и още редица градове...
Oбмислят прогресивни данъци за собствениците на повече от едно жи...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).