Продължава гасенето на пожара в Рила

1759

Продължава гасенето на пожара в Рила планина. Това съобщиха за "Фокус" от Областна дирекция на МВР -Кюстендил. Сигналът за пожара е подаден малко след 12.00 часа. Огънят е в алпийската част на Рила планина, над язовир "Калин". На място има екипи на Регионална дирекция пожарна безопасност и защита на населението, ПП "Рилски манастир", Югозападно държавно предприятие. Няма опасност пожарът да засегне Рилската света обител.

По последна информация от източната част пожарът е овладян. Горят сухи треви и храсти. Огънят е навлязъл низово и в гора.

По информация на Югозападно държавно предприятие мястото на пожара е на около 2 000 метра височина, под връх Малък Калин. С тежка техника се проправя път към засегнатия участък.

На място е и директорът на ЮЗДП Дамян Дамянов.

Пожарът е възникнал на територията на Риломанастирската гора, но е далече от Рилския манастир.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).