Приключи плановият ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй"

2926

На 23 ноември 2024 г. приключи плановият годишен ремонт на шести енергоблок на атомната електроцентрала и след извършена проверка от страна на Агенцията за ядрено регулиране в 10:07 ч. блокът беше включен в електроенергийната система на страната. Това съобщиха от пресцентъра на АЕЦ "Козлодуй". 

По време на престоя, започнал на 19 октомври 2024 г., са изпълнени предвидените за ремонтната кампания дейности, както и планираните мерки, свързани с повишаването на безопасността и дългосрочната експлоатация. Реакторът на шести блок е презареден със свежо ядрено гориво за следващата горивна кампания.

Успешно са извършени и необходимите изпитания и проверки, потвърждаващи работоспособността и надеждността на съоръженията.

Съгласно технологичния регламент натоварването на блока се извършва поетапно.

Пети енергоблок на АЕЦ "Козлодуй" работи в съответствие с графика за електропроизводство

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Премиерът Румен Радев: Покупателната способност на българите нама...
Икономист: Основната причина за вдигането на цените в България е ...
Бизнесът скочи на идеята за "ценовия контрол"
Пощенска банка: Следим ситуацията внимателно
"Бобов дол" работи в нормите
Днешният рожденик: Роден е през 1964 г. в Гоце Делчев


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).