Президентът връчи мандата за съставяне на правителство на Бойко Борисов
Президентът Румен Радев връчи мандата за съставяне на правителство на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. "С указ от днес ви възлагам съставянето на правителство. Надявам се вие и вашите коалиционни партньори да излъчите убедителни кандидатури за министри. Вярвам, че ще отговорите с вашата управленска програма на най-насъщните очаквания на българите - сигурност, доходи, справедливост и законност. Убеден съм, че опитът ви от миналото ще бъде ваш добър съветник. Желая ви успех", каза Радев. По-рано тази сутрин ГЕРБ и Обединените патриоти подписаха коалиционното споразумение.
Източник: Нова тв