Предпоследни сме в черната статистика на ЕС за жертви от катастрофи

1560

България е на предпоследно място в черната статистика на ЕС за най-много жертви на пътя през миналата година, сочи доклад на Европейската комисия.

У нас загиналите при пътно-транспортни произшествия за 2022-ра година са 78 на 1 млн. жители при средна стойност на ЕС 46 души. По-зле от нас е само Румъния, където жертвите са 86 на 1 млн. Най-безопасни са били пътищата в Швеция и Дания съответно с 21 и 26 смъртни случая на 1 млн. души. 

През миналата година по пътищата на ЕС смъртта си са намерили 20 600 души. В сравнение с 2021-ва година жертвите са увеличени с 3 на сто заради възстановеното равнище на движение след пандемията от Covid-19. В сравнение с предпандемичния период от 2019-та година обаче те са намалели с 2000 души.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Туристка от Великобритания: Цените в Слънчев бряг са шокиращи
Машина спасява удавници на наш южен плаж
Имотният пазар в България с феномен, невиждан от 2008 година
Приключи един от ремонтите по АМ "Тракия"
Българинът все по-често търси работодател, който предлага допълни...
Новата вълна туристи променя хотелския бизнес в България


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).