Правителствената Комисия за защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи ще заседава на 16 юни

1666

На поредното си заседание на 16 юни правителствената Комисия за защита на населението при бедствия, аварии и катастрофи към Министерския съвет ще разгледа новите искания на общините, засегнати от наводненията, съобщи министър Филиз Хюсменова.
Австрия изпрати 53 000 чувала, които ще се използват при издигането на диги. Помощта вече се разпределя между общините в Софийско, Плевенско и Врачанско, които пострадаха от дъждовете и придошлите води на р. Искър, информира министър Хюсменова.
Посланикът на Чехия у нас Петр Докладал дари днес 60 мотопомпи на Националната служба "Пожарна и аварийна безопасност". Посланик Докладал пръв се обърна към постоянната Комисия, за да потърси информация от какво най-спешно имат нужда екипите на противопожарните служби.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Финансист: Румъния ще добива 100 млрд. куб. газ на метри от бълга...
"Война" за Bangaranga: Звукозаписната компания на DARA с ексклузи...
Гълъб Донев обяви кои сектори няма да бъдат засегнати от съкращен...
Румен Радев с ключови предложения към търговските вериги
Българин показа снимка от Гърция и отсече: Държавата ни е превзет...
Минималната пенсия с нов скок от 1 юли


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).