Пожар, тръгнал от автомобил, вилня на бензиностанция по АМ "Хемус"

Автор: Пламена Николова
Коментари (0)
15:58 / 16.09.2022
1424
В 14:31 часа на 15 септември в дежурната част на РДПБЗН- Шумен е приет сигнал за пожар на бензиностанция на 357 км. на АМ“ Хемус“ край Каспичан. Изпратен бил екип на РСПБЗН- Нови пазар. След пристигане на място огнеборците заварили да гори лек автомобил Волво, който бил паркиран пред бензиностанцията.

Поради опасността пламъците да се прехвърлят към бензиноколонките на място, за оказване на съдействие са повикани още три екипа - два  от РСПБЗН- Шумен и един от Нови пазар.

Автомобилът е напълно унищожен. Нанесени са материални щети по бензиностанцията и прилежащо имущество. Спукани са четири витринни стъкла, обгорели са стелажи с неустановен към момента брой и марка автоаксесоари и туби с двигателно масло. След бързи действия на огнеборците пламъците са погасени, бензиностанцията е спасена от опожаряване.

Пожарът е ликвидиран с помощта на  60 л. пяна и 1500 л. вода. Причините за пожара в двигателя на лекия автомобил са в процес на установяване. Образувано е досъдебно производство.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Хампарцумян: Преди "мизерните пенсии" какво сте направили?
Махат хартиения талон на колите
Археолози се натъкнаха на ограбен гроб при спасителните разкопки ...
Евродепутат: България липсваше на европейската и световната полит...
Депутат предупреди: Предстои сериозна финансова криза!
Утре 30 градуса, но на морето изобщо няма да е топло


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).