Портних: Познавам бегло Пламенка Димитрова

3770
2

"Управлението на Варна в последните близо 2 години е съпътствано с много скандали, свързани с потъпкване на процедури, неспазване на правила и закони. Ние също сме подавали доста сигнали за такива нередности. Управлението на Коцев е съпътствано с такъв тип сигнали". Това заяви бившият кмет на Варна Иван Портних.

"Познавам бегло Пламенка Димитрова", призна Портних. "Тиражираните в медиите десетки договори за обществени поръчки, които тя е имало назад в годините, като възложители там са училища, университети, здравни заведения. С други думи различни институции от Община Варна като възложител. Внушението, че въпросната дама има много договори с общината, не отговарят на истината", каза Портних.

"Не мисля, че тя е член на ГЕРБ. Никога не съм я виждал в такова ѝ качество", каза пред NOVA бившият кмет на Варна.

Той заяви, че не може да коментира това, което е обществено известно по отношение на разследването.

За фирмата, спечелила поръчката, Портних каза: "Публична тайна е, че съдружник във фирмата е синът на Ангел Дерменджиев, който има доста бизнеси, свързани с общината. На първо място това е заводът за боклук в града, има фирми за изхранване, строителни фирми, охранителни. Факт е, че ако човек направи анализ на изборните резултати на последните избори, Ангел Дерменджиев е подкрепил Коцев", коментира Портних.

Веднага след изборите започнали да се дават разрешителни за строежи, които Портних не бил разрешавал. "До паметника на Българо-съветската дружба, така известен във Варна, изчезна една горичка. В момента е даден ход на проект за близо 100 000 квадратни метра РЗП, до дере в Аспарухово. Строи се и в Морската градина от фирми на Дерменджиев", каза кметът.

Виж коментарите (2)
Още новини от Национални новини:
Има ли шофьори, които смятат, че синият автомобил е с предимство?...
Актьор: Тревожи ме, че продуцент на "Комиците" стана министър на ...
Министър Абровски край Пловдив: Ще се стремим да направим земедел...
Топло време и дъжд през следващите 24 часа
Иво Аръков проговори за онези 400 000 евро: В момента изплащам 4 ...
Радев: Съвсем скоро предстоят важни посещения


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).