Поискаха разрешение за отстрел на мечка в Родопите

3512

Държавното горско стопанство в родопското село Смилян отправи искане да се разреши отстрел на проблемна мечка, извършила поредица от нападения край смолянски села.

Искането е изпратено до Министерството на земеделието.

Общо пет са нападенията от мечката от началото на годината в района на селата Турян, Кошница, Черешките, според информация от ДГС.

Нанесените от мечката щети са предимно умъртвени телета, които са на открита паша с пастири.

В района от години върлуват няколко мечки, но в края на зимата те са особено агресивни заради липсата на храна, уточняват от кметството в Могилица.

Според наблюдения на ловци и местни жители, повечето от мечките в района са пропуснали зимния си сън, заради топлото време през последните месеци.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Велев: Държавният служител получава значително повече "чисти" пар...
Загиналите две деца на АМ "Тракия" са футболисти от академията на...
Правителството вдига цените на винетките от 1 август
Срокът изтича: Какво се случва с левовете ни след 1 юли?
Видео от мястото на ПТП-то с трима загинали на АМ "Тракия"
2 жени загинаха в тежко ПТП, 5 трупа за броени часове


Виж още: