Почиваме по четири дни за 3 март, 24 май, Деня на Съединението и Деня на независимостта

1912

Правителството взе решение за разместване на почивните дни през 2005 г. Министерският съвет определи 4 март (петък ) 2005 г. за почивен ден, а 12 март (събота) 2005 г. - за работен ден, съобщи правителствената информационна служба.
В решението на правителството за разместване на почивните дни през 2005 г. за почивен ден се обявява и 23 май, понеделник. Работен ден ще бъде 28 май, събота.
Във връзка с Деня на Съединението на България Министерският съвет определи като почивен ден и 5 септември 2005 г., понеделник. Той ще се отработва на 10 септември, събота.
За деня на независимостта на България (22 септември) ще се почива и на 23 септември (петък). Работен ден ще бъде 17 септември (събота).
Решението на правителството цели по-ефективното използване на работното време и групирането на почивните дни, за да се осигури пълноценна почивка на гражданите, се казва още в съобщението. Разместването няма да наруши трудовия процес, тъй като предприятията, организациите и ведомствата имат възможността своевременно да организират работата си.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Финансист: Румъния ще добива 100 млрд. куб. газ на метри от бълга...
"Война" за Bangaranga: Звукозаписната компания на DARA с ексклузи...
Гълъб Донев обяви кои сектори няма да бъдат засегнати от съкращен...
Румен Радев с ключови предложения към търговските вериги
Българин показа снимка от Гърция и отсече: Държавата ни е превзет...
Минималната пенсия с нов скок от 1 юли


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).