Папа Франциск приживе: За първи път чух думата "българско" заради киселото мляко, което като дете ми даваше баба ми

9419

За първи път чух думата "българско" заради киселото мляко, което като дете ми даваше баба ми.

Toва споделяше приживе покойният папа на родните държавници при редовните аудиенци, на които той посрещаше до неотдавна български държавници за 24 май във Ватикана.

Именно поради тази причина един от даровете, който главата на римокатолическата църква получи по време на визитата си в Бългатия през 2019 г. бе купа с гърненце с кисело мляко. А в дните, които прекара у нас, папата си хапвал от традиционния ни заквасен продукт сутрин, обед и вечер. 

Франциск помнеше много добре, че баба му купувала в специална аптека в Аржентина бактерия на прах, за да му прави българско кисело мляко. Тя го подквасвала и след това му казвала:

"Това е българско кисело мляко, трябва да знаеш това.", пише dariknews.bg.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Абитуриент говори 11 езика и учи още
МВР затяга правилата, готвят нови изисквания за шофьорите от 1 ян...
България все още е първа по производство и износ на розово масло,...
Катастрофа с фатален край след маневра за изпреварване край Симит...
Почина доц. Алекси Попов
Икономист: В България спекулантът печели милиони за месеци, а нор...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).