Още една операция предстои на бебенцето, на което кардиолози поставиха стент

2501

"Предстои нова операция на бебето, когато достигне 2,5-3-4 килограма", заяви в "Денят започва" проф. Анна Кънева, началник на Клиниката по детска кардиология в Националната кардиологична болница.

Новороденото момченце, на което лекари от НКБ поставиха стент в аортата, се възстановява добре, съобщиха от лечебното заведение.

Бебето е добре, отглежда се в болница "Надежда". Малформацията е открита скоро след раждането. Родено е с екстремно ниско тегло, тежало е под 900 грама.

"Когато правихме процедурата теглото му беше 1300 грама. Хирургичната интервенция преди това беше много рискова, затова използвахме по-иновативен метод. Имаше дихателна и сърдечна недостатъчност, нарушена функция на бъбреците", допълни проф. Анна Кънева.

По думите ѝ около един процент от новородените са с вродени сърдечни малформации

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Български автомобил падна в морето на пристанище край Кавала
Витанов: Финансовото състояние на държавата е значително по-тежко...
България държи златна карта: Президентът разкритикува Европейския...
Роми обявиха война на наркодилърите в столицата
Наш черноморски курорт заприлича на Чернобил
Двама мъже са между живота и смъртта след брутални сцени на наш п...


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).