Обсъждат отнемането на лицензите на ЕРП-тата

2581
1

На открито заседание в ДКЕВР ще бъде обсъдено отнемането на лицензите на трите ЕРП-та. На 19 март регулаторът откри процедурата по лишаването на крайните снабдители от лицензи. Това се случи, след като на ЧЕЗ, ЕВН и "Енерго про" беше даден тридневен срок да платят на НЕК дължимите суми на обща стойност 318 млн. лева.

Към момента тази сума е нараснала до 348 млн. лева по данни на регулатора. И в новия 7-дневен срок, който им бе даден от ДКЕВР след откриването на процедурата, ЕРП-тата не платиха. Преди това пък регулаторът им наложи максималната глоба от по 1 млн. лв.

В събота от ЕВН разпространиха писмо до ДКЕВР, което е било внесено в регулатора още в края на миналата седмица. С него от компанията искат да бъде прекратена процедурата по отнемане на лиценза. От ЧЕЗ пък казаха, че не са подавали подобно искане.

Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Кмет дари Дара с парцел на морето
Изумително: Канцлерът на Германия посрещна Румен Радев с Bangaran...
За 50 минути вече можем да стигнем от София до Бургас
Земетресение на 12 километра от Бургас
Нешка Робева: Искам да благодаря на Дара
Първи думи на бащата, чието дете загина, карайки мотора му


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).