Необезопасен път, падат камъни - хората са притеснени

2275

Сигнал за тесен и необезопасен път край местността "Перчемлията", където част от отсечката е заобиколена от отвесни скали, от които често падат камъни.

Опасният път е единственият, по който живеещите в местността “Перчемлията" могат да стигнат до домовете си. Казват, че всеки ден минават по него със страх.

Отсечката не фигурира в мрежата на Областното пътно управление във Варна. Пътят е държавна собственост, като част от него представлява горска територия, друга попада в защитения Природен парк “Златни пясъци" и граничи с Комплекс “Аладжа манастир", който е със статут на археологическа ценност. А това означава, че за да се ремонтира пътят е необходимо съгласуване с всички заинтересовани институции.

"Няма собственик пътят и никой не носи отговорност за това, което може да се случи, защото това е все пак свлачищна зона и има падащи камъни", смята Боян Бохоров – председател на Сдружение “Перчемлията", предава БНТ.

Местните са притеснени, че ако не се вземат спешни мерки, могат да останат откъснати от Варна.

Областният управител е разпоредил експертна комисия да обследва пътя и да предложи решение за неговото обезопасяване.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово
Блокираха проекта за сградата, която щеше да бъде най-високата на...
България оглави класацията в ЕС по поскъпване на горивата


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).