Назначиха още двама заместник-министри

2114

Нови двама заместник-министри са назначени в Министерството на земеделието и храните и в Министерството на труда и социалната политика, информира правителствената пресслужба.

Таня Георгиева (Дъбнишка) поема поста заместник-министър на земеделието и храните. До момента тя заема длъжността изпълнителен директор на Асоциацията на земеделските производители в България (АЗПБ). В периода 2018 г. – 2022 г. е ключов експерт в звеното за управление на Националната селска мрежа към Програмата за развитие на селските райони 2014 – 2020. През 2021 г. е номинирана за представител на България в Европейския икономически и социален комитет в секция "земеделие, развитие на селските райони, околна среда“. Била е също гост-лектор в магистърската степен към катедра "Аграрна икономика“ на Икономическия университет във Варна. По образование е еколог.

За заместник-министър на труда и социалната политика е назначена Гинка Машова-Станчева. Близо пет години работи в Министерството на труда и социалната политика, като последно ръководи дирекция "Политика за хората с увреждания, равни възможности и социални помощи“. Преди това е част от екипа на Държавната агенция за закрила на детето. В периода от 2003 г. до 2006 г. е старши експерт в Агенцията за социално подпомагане. Финансист е по образование.

Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Много дъжд утре, ето в коя част на страната
Изтичане на канализационни води от хотел в морето край "Елените"
След спор за 40 евро: Трима бутнаха мъж от Лъвов мост и го убиха
Нови изпитания за шофьорите по АМ "Тракия", но този път към морет...
Тежка е обстановката на АМ "Тракия"
Камион изгоря край Пампорово


Виж още:


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).